משולחן ראש המועצה

כִּי תִשָּׂא אֶת רֹאשׁ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל לִפְקֻדֵיהֶם וְנָתְנוּ אִישׁ כֹּפֶר נַפְשׁוֹ לַה' בִּפְקֹד אֹתָם וְלֹא יִהְיֶה בָהֶם נֶגֶף בִּפְקֹד אֹתָם". השבוע, פרשת כי תשא, מתחילה עם מחצית השקל. שני דברים מופלאים ניתן ללמוד מפרשה זו, הראשון-חשיבות הנתינה גם עבור הנותן, שכתוב: "וְנָתְנוּ אִישׁ כֹּפֶר נַפְשׁוֹ לַה' בִּפְקֹד אֹתָם וְלֹא יִהְיֶה בָהֶם נֶגֶף בִּפְקֹד אֹתָם".
והשני-שמירה על שיויון, שכתוב: "הֶעָשִׁיר לֹא יַרְבֶּה וְהַדַּל לֹא יַמְעִיט מִמַּחֲצִית הַשָּׁקֶל"...

תושבים יקרים,
בגולן, אנחנו מכירים שני ערכים אלה מקרוב. בורכנו באנשים שידועים בתרומה ונתינה למען החברה, אם זה בוועדות היישובים, בצוותי הצח"י, ביוזמות חברתיות ופרטיות כאלו ואחרות.
וכן, אנשים פשוטים וצנועים שרואים בכולם שווי ערך.
אנשי הבזלת-אנשי הגולן המיוחדים.
גם בימים אלו, שכולם מדברים ועוסקים בנגיף הקורונה, אנחנו פוגשים את צוותי הצח"י ביישובים, אנשי נתינה שפועלים מתוך אחריות ואכפתיות לקהילה יחד עם הנהגות היישובים. ואני מאחל שבזכות הנתינה יתקיים: "וְלֹא יִהְיֶה בָהֶם נֶגֶף בִּפְקֹד אֹתָם".
צוות קורונה במועצה מתכנס פעמיים בשבוע לעדכונים על התפתחויות ומתן מענה למבודדים, למשפחותיהם וליישובים. אנחנו נמצאים בקשר רציף עם משרד הבריאות ומקפידים ליישם את ההנחיות.
בנוסף, יש לכך השפעה על היערכות לאירועים גדולים שתוכננו לחודשים הבאים וכרגע מנסים לברר ולקבל כיוון איך מתקדמים.

מעבר לקורונה, היו השבוע עוד מספר נושאים שעסקנו בהם ואפרט מקצתם כאן:

חינוך-השבוע התקיימה פגישה אצל מנהלת המחוז במשרד החינוך, הגב' אורנה שימחון. בפגישה נבחנו הדרכים לקידום הקמת שני בתי הספר היסודיים בשנת הלימודים הקרובה.
יש מספר אתגרים שהוצבו בפנינו ואנחנו נחושים למציאת הדרך שתוביל להקמת בתי ספר מוצלחים ומבוססים.

שיקום תשתיות ביישובים-יש כרגע מספר יישובים שנמצאים בעיצומן של עבודות לשיקום תשתיות. כמובן, עבודות אלו כרוכות באי נוחות מסוימת לתושבים שנאלצים לחיות בתוך אתר בניה לתקופת הבניה. אנחנו רוצים לוודא שהקבלנים בשטח מבצעים את הפרויקט במינימום פגיעה בתושבים ומתוך שמירה על כללי התחשבות. השבוע סיירתי במספר יישובים בהם עלו תלונות על התנהלות הפרויקט, יחד עם מהנדס המועצה, יעקב ביקוב, העברתי הנחיות להתקדמות הפרויקטים ובקשתי לעקוב מקרוב אחר ביצוע ההוראות.

הנהלת המועצה-בשבוע האחרון התחלנו בהליך מודרך ע"י יועצת ארגונית, במטרה להגדיר ולדייק את תפקידיה של הנהלת המועצה. הנהלת המועצה מורכבת מנציגי מליאה. אני שמח ומברך על התהליך שנועד לכוון אותנו, יחד עם שותפנו לדרך, להיות משמעותיים ומובילים בעשיה ציבורית גדולה.

נסיים עם חג הפורים שחגגנו השבוע, התרגשתי לראות מקרוב את הילדים המחופשים, את התפרצות השמחה והאחדות הקהילתית.

שנזכה תמיד לחגוג יחד.

שלכם,
חיים רוקח
ר
לקריאת מכתב הנחיות המלא לחץ כאן