הטקס ברמת טראמפ

נתניהו, רוקח ואפרצב

27/06/2020

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הכריז בנאומו: "איננו זרים בגולן, אנו נמצאים בגולן בזכות".
נשיא ארה"ב הודה לראש הממשלה ולישראל על הקמת רמת טראמפ: "תודה למדינת ישראל על הכבוד גדול"

 

עוד מידע על ישובי הגולן
חזון המועצה ומנועי הצמיחה

"אבל יש עוד סיבה שבגללה הגולן שלנו בזכות: הגולן חזר לידינו במלחמת מגן שאין מוצדקת ממנה. מלחמה שבה לוחמינו האמיצים והמופלאים שחררו נחלת אבות זו לפני 52 שנים. הרי מה היה כאן, כשלא אנחנו שלטנו פה? תוקפנות סורית בלתי פוסקת נגדנו. במלחמת העצמאות הסורים גלשו מן המצוקים מטה. הם נהדפו ממש למטה. אחרי 1948 הם הפכו את רכסי הגולן ליעד צבאי מבוצר. הם בנו בונקרים, עמדות נשק, מהם המטירו אש בלתי פוסקת על היישובים שלנו למטה. הם גם פעלו להטות את מקורות הירדן. כל זה השתנה באבחה במלחמת ששת הימים, במהלכה שוחרר הגולן בגבורת לוחמינו. ושוב, במלחמת יום הכיפורים, כשחיילינו ומפקדינו הגנו על הגולן בהקרבה עילאית".
"כולנו יודעים מה מתרחש בעשור האחרון כאן מעבר לגבול", ציין ראש הממשלה והוסיף. "איננו מושיטים את צווארנו לשחיטה בפני מבקשי נפשנו – ההיפך הגמור. פעם אחר פעם אנו מוציאים מידם את המאכלת".
"החלטת הנשיא טראמפ להכיר בריבונות ישראל על הגולן היא פרי הבנה מפוכחת שמדובר במציאות בלתי הפיכה. הנשיא טראמפ מוכיח שוב ושוב את המחויבות האיתנה שלו לביטחוננו ולעתידנו. במשך 52 שנים סירבו מנהיגי העולם להכיר בעובדה ההיסטורית והמדינית הפשוטה הזו – הגולן צריך להישאר בידי ישראל כחלק ממדינת ישראל. עד שבא הנשיא טראמפ ואמר את המובן מאליו", הוסיף ראש הממשלה.
כזכור, בטקס שנערך בבית הלבן בסוף חודש מרץ בנוכחות נתניהו, חתם טראמפ על הצו הנשיאותי המכיר בריבונות ישראל על הגולן. טראמפ אמר כי צעד זה היה צריך להיעשות "לפני עשורים רבים". לדבריו, "ישראל השתלטה על הגולן ב-1967 כדי להגן על ביטחונה מפני איומים חיצוניים. היום, בשל הפעילות האגרסיבית של איראן וכוחות טרוריסטיים בדרום סוריה – ביניהם חיזבאללה – הגולן מהווה שטח פוטנציאלי לפתיחה במתקפות אלימות נגד ישראל. כל הסכם שלום עתידי יהיה חייב לכלול את צורכי הביטחון של ישראל להגן על עצמה מפני סוריה, איראן ואיומים אזוריים אחרים".
טנא מכובד תוצרת מקומית הוענק כשי לרוה"מ בנימין נתניהו ולשגריר ארה"ב, דיויד פרידמן. במחווה לקחו חלק חברות מקומיות, כמו: יקבי רמת הגולן, דה קרינה, יקב הר אודם, פירות בראשית ומטע קטיף עצמי אודם.
ראש המועצה חיים רוקח העניק לרוה"מ ולשגריר תבליט העתק מבית הכנסת העתיק עין קשתות, אות ועדות להתיישבות יהודית עתיקה ומפוארת בגולן שעכשיו מתחדשת ומתפתחת ובירך מעל במת הטקס בהתרגשות "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

נתניהו, רוקח ואפרצב

 לפני כחודש הגיעה אלינו ברכה נוספת כשהתבשרנו שנשיא ארה"ב, דונאלד טראמפ, לאחר המתנה של למעלה מיובל, הכריז על הכרה בגולן בריבונות ישראלית. זו הזדמנות היסטורית והישג גדול מימדים.

על אף שביום-יום אין לזה משמעות על חיי התושבים, אנחנו נפעל לנתב את זה לגיוס משאבים לפיתוח הגולן. בימים אלו אנו פועלים למינוף ההזדמנויות שנפתחו לגולן. ההכרזה העלתה את הגולן לשיח ציבורי  שמעורר את העולם להתעניין בנו.הזדמנות זו תהיה מקפצה אדירה בפיתוח הגולן עד הגעה ליעד של הכפלת הגולן בעשור, תוך שימור ערכי העל של האזור.ברור שמאורע זה יצריך מהממשלה להכיר בתנופת ההתפתחות ולספק לגולן תשתיות מותאמות שמתבקש שיעברו בהחלטת ממשלה.תחום נוסף משמעותי  שנפעל לפתח בעקבות ההכרזה, הוא הגעת יזמים מהעולם שמביעים עניין  ביזמויות מתחומים שונים בגולן. כגון: חקלאות, תיירות, בינוי וכו'...כמו כן ההכרה האמריקאית מאפשרת לנו להיכנס לראשונה לתחום הפילנתרופיה ולגרום למשקיעים ותורמים אמריקאים להשקיע בחבל ארץ ייחודי זה ולזהות את הפוטנציאל האדיר שחבוי כאן כל אחד לפי תחומי העניין שלו.לצורך היכרותי עם תחום זה שחדש גם עבורי, הוקם צוות קשרי חוץ שנמצא כרגע בשלבי היגוי ובקרוב הצוות יגדל ויעבור לביצוע ופרקטיקות. אני מזמין מי מכם שמכיר את התחום ומעוניין לתרום מהידע למען פיתוח הגולן להצטרף לצוות שיהיה מורכב מנציגי תושבים, נציגי מליאה ועובדי מועצה.כמו כן, ב 10/6, ז' סיוון (אסרו חג שבועות), יתקיים אירוע גדול לציון הכרת ארה"ב בגולן ולציון יום שחרור הגולן. עקבו אחרי הפרסומים ובואו לחגוג את הגולן.

חזון המועצה ומנועי הצמיחה

בנוסף לצוות קשרי חוץ הוקמו שבעה צוותים שכל אחד מהם עוסק בתחום ממנועי הצמיחה. מנועי הצמיחה נגזרו מהיעד המרכזי. היעד: הכפלת תושבי הגולן בעשור בהצמדות לערכי החזון.הגדרתי יעד זה מתוך אמונה שזהו יעד ריאלי ויחד עם זאת, במודעות למורכבות ולאתגרים שבדרך. 

אחרי הבנת החזון לעומקו החלטתי שלא לשנותו בכלל.החזון שנכתב במחשבה מרובה, משקף את החיים והערכים בגולן ותואם לתפיסה שלי. הגדרת היעד תנחה את דרך העבודה בשנים הבאות ולצורך מימושו הגדרנו את שמונת מנועי הצמיחה שמורכבים מנציגי המליאה, עובדי מועצה ובהמשך גם מתושבים. צוותים אלו אחראיים כל אחד בתחומו על הצגת תוכנית  שבסיום התהליך ייצרו מסמך עבודה ופרקטיקת ביצוע להגעה ליעד.כל האגפים, המחלקות והיחידות במועצה באים לידי ביטוי במנועי הצמיחה. דרך זו מאפשרת לכלל העובדים ובהמשך גם היישובים והתושבים, להיות שותפים לדרך הגשמת ויצירת החלום ואנחנו מאמינים שבדרך של שיתוף נוכל לדייק בהבנת הצרכים.בעוד כשלושה חודשים כל אחד מהצוותים יציג את התוכנית שלו. אשתף אתכם כאן בהתפתחות (מוזמנים להתרשם ממצגת שהוכנה בנושא).