קהילה

נתניהו, רוקח ואפרצב

קהילה צומחת-קליטה - לאור החשיפה התקשורתית הרחבה לה אנו זוכים בעקבות הכרזת טראמפ והקמת היישוב החדש, מוקד המידע נשטף בפניות רבות לקליטה ליישובים. כ 300 משפחות נרשמו לקליטה ביישוב החדש. ובנוסף התקבלו עוד מאות פניות התעניינות ביישובי הגולן בכלל.
אני רואה ברגע זה הזדמנות גדולה לקליטת משפחות צעירות ומאמין שככל שיהיו יותר תושבים בגולן כך נוכל לפתח את תחום התעסוקה, הכלכלה, החינוך, התשתיות ועוד...

מפגש מנהלי קהילות - בתחילת חודש יוני, קימנו פורום מנהלי קהילות. המפגש התקיים במועדון היישוב קלע אלון ועסק בנושא שותפות המועצה מול היישובים. במפגש השתתפו מרבית מנהלי הקהילות. העליתי לדיון בפורום זה את שאלת קיום החגיגה שתוכננה ושונתה בעקבות פיזור הכנסת. בדיון פורה ובהבנת המשמעויות של קיום\אי קיום האירוע, קבלתי את החלטת מנהלי הקהילות. אני רואה במנהלי הקהילות, מזכירי היישובים ומנהלי האגודות שותפים מלאים לקבלת החלטות ופתוח להתיעצויות בכל התחומים.

יום בריאות

יום בריאות

 במהלך חודש מאי התקיים יום שהוקדש כולו לתחום הבריאות בקהילה. היום התחיל בסיור עם הנהלת חברת גבהים ביישוב חספין וביקב בזלת בקדמת צבי. חברת גבהים עובדים עם רופאים מהעולם ומסייעים להם לעשות עליה לישראל יחד עם משפחותיהם.
ליוויתי את הסיור יחד עם מנהלים ועובדים מתחום הבריאות והקהילה במועצה. לאחר מכן פגשו המשתתפים את מנהלי בתי החולים וקופות החולים. התקבלה סקירה רחבה על אפשרויות הקליטה ביישובים ואפשרויות תעסוקה במערכת הבריאות האזורית.
בנוסף, נפגשו מנהלי בתי החולים זיו ופוריה והנהלת מחוז קופ"ח כללית עם נציגי וועדת בריאות ומנהלי קהילות דרום הגולן. במפגש התקיים שיח פורה בנושא בריאות בקהילה ושרותי רפואה מתקדמים באזור. הוחלט שהקשר יימשך ויתהדק כדי לקדם את נושא הבריאות בגולן.
כמו"כ ביום זה התקיים טקס חנוכת מרפאת בריאות הנפש בקצרין. המרפאה בשיתוף מועצה אזורית גולן, מועצה מקומית קצרין ובי"ח זיו.
בריאות התושבים חשובה לי ביותר. אמשיך לפעול להעלאת המודעות לשירותי הבריאות הניתנים בסביבתנו ואדאג לשיפור הגשת שירותי הבריאות לכולם. וועדת הבריאות התכנסה לראשונה בחודש שעבר וביחד נוביל מהלכים משמעותיים.