עדכון קורונה

עדכון קורונה

05/07/2021
הקורונה שבה למחוזותינו. לאחר תקופה בה התרגלו לשגרה ללא מגבלות, החלו (כמו באזורים אחרים בארץ) להופיע מאומתים לקורונה גם בגולן. כרגע אנו עומדים על 17 חיוביים וכמעט 1000 מבודדים.

 

לפני קצת יותר משבוע, לא היו מאומתים לקורונה והיום המצב אחר לגמרי. כולנו יודעים מה המצב בארץ עם הווריאנט ההודי-זן הדלתא. אנו לא שונים מיתר הארץ.


יחד עם זאת, החוזק והלכידות הקהילתית, שמסייעים לנו לעבור מצבים קשים הם גם אילו שמגדילים חשיפות והכנסות לבידודים. המפגשים הקהילתיים, ההתכנסות למסיבות, התפילה המשותפת בבית הכנסת שנמצא במבנה סגור (כי חם בחוץ), הארוחות, היציאה לטיול או לבריכה-כולם גורמי סיכון אך גם מאפשרים לנו חיים קהילתיים כמו שאנו אוהבים. לכן חובה עלינו להקפיד-להקפיד לעטות מסכות בחללים סגורים, להקפיד בבידודים בבית ובין בני הבית, לשים לב לתסמינים או שינויים בבריאות ולגשת להיבדק כי התסמינים כעת שונים ממה שהיה בעבר (בגלל זן הדלתא), צאו להתפלל בחוץ-בחורשה, תחת גג של מבנה/מרפסת ולקיים פעילויות בחוץ ולא במתחמים סגורים.
זה ממש בידיים שלנו.


אנחנו רוצים לשמור על כולם בריאים. להמשיך להפעיל קייטנות, אתרי תיירות, עסקים ולשמר את שגרת החיים. כל זה יקרה רק אם ניקח אחריות.


קייטנות
ולאור ריבוי הבידודים בבתי הספר ובגנים לאחרונה, בשל חשיפות נרחבות, אנו פועלים לצמצום אירועים אלו במסגרות הפועלות בקיץ. לאחר הערכת מצב וישיבה עם צוותי הקהילות הוחלט כי:
1. הורים לילדים השוהים בבידוד ורשומים לקייטנה-יקבלו החזר יחסי על תקופת הבידוד. יש לפנות למנהל/ת הקייטנה בבקשה לזיכוי.
2. הסעות-אנו פועלים לצמצם את היקף היישובים הנוסעים יחד, מתוך מטרה לצמצם חשיפות. ככל הניתן, ייסעו יחד עד 2 יישובים בהסעה. במידת האפשר, ישוב בודד בהסעה.
3. קפסולות יישוביות-בהתאם למבנה הקייטנה (בשיתוף צוות בית הספר בו נערכת הקייטנה) נפעל לייצר קפסולות יישוביות שיערבו מעט ככל הניתן את הילדים ויצמצמו היקפי חשיפה.
4. הפעילויות, ככל הניתן, יתקיימו בשטחים פתוחים. הקפדה על עטית מסכות בכל עת בה נמצאים במרחבים סגורים.


אנו עושים כל מאמץ לקיים את שגרת החיים.
אנא, וודאו כי ילדים יוצאים מהבית עם 2 מסכות לפחות (אם אבדה/נקרעה מסכה). וודאו כי ברורות להם הנחיות עטית המסכה. בנוסף, אין לשלוח ילדים עם חום מעל 37.5 מעלות, שיעול, נזלת, כאבי גרון וכו'. קחו אותם לבדיקה, ונשמור על בריאות כולם.


אנחנו כאן לכל שאלה ועניין.


שלכם כתמיד,
חיים רוקח וצוות מועצה אזורית גולן