חוזרים לירוק!

חוזרים לירוק!

13/10/2020
 
תודה!
תודה תושבי הגולן היקרים, על ההישגים שלכם!!!
ירדנו ל-20 חולים ול-80 מבודדים. משמח לראות את המחלימים ולא פחות את מיעוט החולים החדשים.

 
מצב זה מאפשר גם לשוב ולפתוח את גני השעשועים תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות-מרחק, מסכה למי שנדרש ושמירה על היגיינה.

הגולן שלנו כמעט כולו ירוק! נותרו מספר יישובים כגון רמות, קשת וחיספין בהם עדיין יש קבוצת חולים וככל הנראה, באם נשוב לתוכנית הרמזור, בכפוף לנוסחת החישוב צפויים להיות כתומים או צהובים (הנוסחה מכילה פרמטרים נוספים פרט למספר החולים ביישוב).

כמו תמיד אנשי הגולן פועלים יחד, בשקט, באכפתיות, בצניעות ובערבות הדדית. מתוך אותם ערכים גולניים, תושבי הגולן מבינים את חשיבות המשימה, מה נדרש לעשות ויחד מתגברים על כל האתגרים.

ממשיכים לשמור על הממ"ש-מסכה, מרחק ושמירה על היגיינה. אילו הכללים שעוזרים לנו לשמור על הבריאות של כולם! יחד נשמור על הגולן ירוק!
ובכל זאת מה הלאה ..

אלברט אינשטיין כבר אמר "אי שפיות היא לעשות את אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות".

כבר מהגל הראשון הפעולות שלנו הותאמו לאופי המקום ולאנשי הגולן. יחד עם זאת, אנו כפופים למשרדי הממשלה ומנסים כבר זמן רב להסביר שאצלנו "הדברים עובדים מעט אחרת" כך אנו טוענים לגבי מערכות החינוך, התיירות והבריאות.

כרגע אנו פועלים מול משרד החינוך בהכנת מתווה לפתיחת בתי הספר בגולן.

ראשית ברור כי הילדים חייבים לחזור ללמוד. לעיתים אנו נדרשים להסיע ילדים למקום הלימוד אך הפעלת מערך ההסעות מהווה אתגר כמו גם בפעולות אחר הצהריים בהם מעורבים הילדים ואין קפסולות-המטרה תהיה למזער ככל הניתן את הערבובים הללו. למעשה יש ערבוב מלא של הילדים מיישובים רבים ומבתי הספר השונים, בסופו של דבר.

כמו כן הצוות החינוכי שמגיע מיישובי הגולן ושלא באשמתו, עשוי להוות מקור העברה של הנגיף.
לכן אנו מבקשים לאשר במשרד החינוך, מודל אחר לגולן. במילים פשוטות במקום שהילדים יגיעו לבית הספר, בית הספר יגיע לילדים ביישובים. כלומר לפתוח מעין בתי ספר קטנים בתוך הישובים ולייצר קפסולה יישובית פנימית-ללא הסעות, ללא מגע עם ילדי יישובים אחרים וככל הניתן בהסתמכות על צוות מקומי.

ייתכן וניתן יהיה ללמד את כיתות א'-ב' בבתי הספר עצמם ואילו את יתר הכיתות נלמד ביישובים.
יתכנו גם אופציות שונות בתוך תפיסה לימודית זו, אולם הבעיה העיקרית היא כי מתווה זה נדרש לקבל אישור ממשרד החינוך.

אנו ממשיכים לנסות ולעשות הכל על מנת להגן על ילדינו וצוותי החינוך מחד ולהחזיר את הילדים ללימודים ואת ההורים לשגרת החיים לצד נגיף הקורונה מאידך.

לכתיבת מתווה זה שותפים אגף החינוך, המרכז הקהילתי, אגף קהילה, הנהלות היישובים והנהלת המועצה. יחד אנו מחפשים את הפתרון הטוב והנכון ביותר לילדנו!
בואו נמשיך לשמור !

אנא הקפידו על ההנחיות ויחד נשמור על גולן ירוק.

שלכם כתמיד,
חיים רוקח וצוות המועצה