עולים מדרגה

אחרי גיבוש קהילת HeightsTech גולן, החברה הכלכלית גולן, בהובלת יזמות ותעסוקה גולן פותחת את המתחמים העסקיים. המתחם הראשון נפתח בוואסט כבר בימים אלה


 
ילדי הגן
המועצה האזורית גולן קבעה את העשור הקרוב כעשור כלכלי של הגולן, בהובלת החברה הכלכלית גולן.
החברה הכלכלית סימנה את תחום ההייטק והטכנולוגיה כתחום חסר והגדירה אותו כגורם הכרחי לצמיחה כלכלית של הגולן, בעשור הקרוב. במקביל, בפגישה בין שני יזמים, עלה מן השטח הרצון להקים קהילת הייטק וטכנולוגיה. יחד, לאחר פגישת סיעור מוחות, נוצרה הקהילה והוקם פורום הייטקיסטים גולני, שמדברים זה עם זה ויוצרים שיתופי פעולה ותכניות לעתיד טכנולוגי מוביל וחדשני בגולן. 
מטרת קהילת "גולן HeightsTech":
יש ערך בקבוצה של אנשים, בעלי עניין משותף, כשהם פועלים יחד. מטרת הקהילה היא לחבר בין אנשי הגולן והאזור העוסקים בתחומי הייטק והטכנולוגיה בכדי לקדם צמיחה ויצירת  אקו-סיסטם מתאים להתפתחות תחום הייטק והטכנולוגיה בגולן.
  • קידום צמיחה ברמה האישית - שיפור הפרנסה, העניין, המקצועיות, הקשרים ואיכות החיים.
  • קידום צמיחה ברמה העסקית - הפרחת החברות והעסקים העצמאיים הפועלים באזור. הגדלת היצע הלקוחות, העובדים וההשקעות.
  • קידום צמיחה ברמה האזורית - הגדלה ושיפור אפשרויות התעסוקה ואיכות החיים באיזור.
·         מפגשים וכנסים - מדי מספר שבועות, הקהילה מקיימת כנסים במגוון נושאים: כנסים מקצועיים, נטוורקינג והיכרות בין חברי הקהילה, כנסי חיבור למשקיעים ועוד.

מדרגות פיתוח

יוצרים 50
תכנית הפיתוח בתחום הטכנולוגי מתבססת על שלוש מדרגות:
מדרגה ראשונה - בניית קהילת הייטק וטכנולוגיה.
מדרגה שניה - חיבור קהילת הייטק וטכנולוגיה לתחומי הכלכלה השונים.
מדרגה שלישית - יצירת יתרון יחסי אזורי מובהק.
סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברה הכלכלית גולן, ליאור רוכמן: "בשלב זה, אנו נמצאים בסיומה של המדרגה הראשונה, מבחינת חיבור ההון האנושי והקמת התשתית הפיזית המתאימה. למעשה, אנו נמצאים כבר בעיצומה של עלייה למדרגה השנייה, שתעסוק בקישור עם יתר תחומי הכלכלה - תעשייה, מסחר ושירותים, חקלאות, תיירות - ובהזנקה שלהם קדימה. הפעולות שנעשות מתרכזות בהגדלת מגוון התעסוקות, הגדלת גובה ההשתכרות, הגדלת שרשרת הערך לאגש"חים וליזמים פרטיים.
המדרגה הבאה, השלישית, תהיה מבחינתנו, סיוע ותמיכה בהכשרת ההון האנושי הדרוש ומהלכים לדיוק ומקסום הטבות המדינה, שיחד יסייעו לצמיחה של החברות המקומיות ויאפשרו הקמת שלוחות חדשות של חברות בין-לאומיות".

מתחמי תעסוקה מתקדמים

אחד הנושאים שהחברה הכלכלית שמה עליהם דגש הוא פיתוח והקמה של מתחמים עסקיים מתקדמים, אשר יאפשרו ליזמים לשכור חלל מאובזר, שישמש אותם לעסק הפרטי שלהם או לפעילות העסקית.
ליאור רוכמן: "המתחמים בנויים ומאובזרים בהתאם לכל הצרכים שעלו מאנשי קהילת ההייטק ולאחר למידה של מתחמים מסוג זה ברחבי הארץ. בנובמבר הקרוב, תיערך הפתיחה החגיגית של המתחם העסקי בצומת וואסט, בצפון הגולן. המתחם משתרע על פני שטח של 400 מטר רבוע, בשלושה מבנים, המצוידים ברמה הגבוהה ביותר. במתחם יהיו עמדות עבודה ומשרדים להשכרה, חדרי ישיבות והדרכה, לאונג'ים (חדרים בסגנון טרקלין/סלון) לפגישות באווירה קלילה, עמדת בר-קפה ועמדות שירות מרכזיות של ציוד תקשורת.
"גם בדרום הגולן יוקם מתחם לטובת יזמים ובפסח הקרוב, נפתח את המתחם העסקי הטכנולוגי, באזור התעשייה בני יהודה, שישתרע על שטח של 1300 מטר רבוע ויהווה אכסניה מתקדמת למגוון חברות ויזמים. אנו מזמינים אתכם לקחת חלק באירוע הפתיחה בוואסט, תאריך יפורסם בקרוב ולהשתתף בפעילויות והקורסים השונים שיתקיימו במקום".
 
זה הזמן ליצור קשר עם החברה הכלכלית לגבי השכרת עמדות ומשרדים במתחמים.
ליאור רוכמן: סמנכ"ל פיתוח, sm-hcl@megolan.org.il, 052-3770629
הדס צור: מנהלת תחום תעסוקה,  mtg@megolan.org.il , 050-9911161