פרויקט המגורונים יוצא לדרך

ראש המועצה האזורית גולן היוצא, אלי מלכה: "גייסנו 30 מיליון ש"ח, עבור מגורונים ליישובים, שישמשו את משפחות הקליטה, כבר בקיץ 2019"
 


סיור הנהגות
בשורה ליישובי הגולן: תקציב של 30 מיליון ש"ח גויס על ידי ראש המועצה היוצא, אלי מלכה, לטובת מגורונים ליישובים, אשר ישמשו כמחסניות קליטה למשפחות החדשות אשר נקלטות ביישוב. כמות המגורונים עומדת על היקף של כ-100 מגורונים, אשר יוקמו ביישובים, בהתאם לתכנית עבודה מסודרת ולצפי הקליטה העתידי.
אלי מלכה: "בשנים האחרונות, לאור הקליטה המבורכת, לא נותרו ביישובי הגולן אפשרויות מגורים פנויות לאותן משפחות אשר נקלטו ביישוב ומעוניינות להתחיל את חייהן בקרב הקהילה. גייסנו מענק ייחודי של 30 מיליון ש"ח לאחד הפרויקטים החשובים, בכדי להגדיל את אפשרויות המגורים למשפחות, אשר רוצות ללוות את בניית בית הקבע מקרוב ובמקביל, להשתלב בחיי הקהילה והחינוך ביישוב ובאזור. השאיפה היא שבקיץ 2019, יסתיימו העבודות וניתן יהיה לאכלס את המגורונים במשפחות חדשות".
מתחמי המגורונים יוקמו על ידי החברה הכלכלית, שגם תנהל את הפרויקט ותתחזק את המבנים.


 

מכינה קדם-צבאית במחנה ברוכים

המועצה האזורית גולן פועלת להקמת מכינה קדם-צבאית במחנה הזמני ברוכים, מתוך רצון להחיות את המקום ולגייס את צוות החניכים לטובת התנדבות בקרב המשפחות שמתגוררות בברוכים. בנוסף, יתנדבו החניכים לפעילות חינוכית-תרבותית עם נוער וילדי קלע אלון.
המועצה והחטיבה להתיישבות שותפות לקידום המיזם והחלו בשיפוצים של המבנים הנטושים במחנה הזמני, על מנת להכשיר אותם לפעילות חינוכית ולמגורים, לצוות ולחניכים, שיימנו כ-50 איש. בנוסף, יבוצעו שיפוץ, שדרוג והסדרת התשתיות במחנה, הצבת מגורונים עבור מגורי הסגל והחניכים.