מטיילים בארץ

לאקסטרים ולעצלן - קונספט עכשווי של סרטונים קצרים וקלילים, עם הרבה הומור עצמי, שבהחלט עושה את העבודה וצילומי טבע מרהיבים. "מטיילים בארץ", כנסו, כנסו
 
באמצע סנפלינג
הם צללו בשוניות באילת, גלשו סנואבורד בחרמון ובאתר סקי בצרפת, עשו סנפלינג בנחל תמרים, כיתתו רגליים בנחל גשרון, שטו בקיאק לצד כרישים בים, יצאו להרפתקה רגלית סטייל "משחקי הכס" מנווה אטי"ב ועד למצודת נמרוד, רכבו באופני שטח במכתש רמון, קפצו לנחלים ושכשכו במעיינות בגולן - אם לא נחשפתם עדיין לסרטונים בערוץ הפייסבוק "מטיילים בארץ", רוצו למחשב או לסמארטפון ותעשו לייק. מאחורי ולפני ערוץ הטיולים עומדים שלושה אחים מוכשרים מבני יהודה בגולן, אוהד (27), נטע (25) ועידן (22) - האחים לבית פרל, שהחליטו לשלב את האהבה שלהם לטיולים יחד עם צילום, עריכה והרבה מגניבוּת. זה הצליח להם הרבה מעבר לדמיון.
בין 50,000 ל- 700,000 צפיות יש לסרטונים של האחים פרל ויותר מ-27 אלף עוקבים לערוץ הטיולים שהקימו בפייסבוק. במונחים של הרשתות החברתיות, מדובר בכמות מרשימה ביותר. כל כך מרשימה, שהוויראליות של האחים פרל לא נעלמה מעיני רשתות הטיולים ורשת "למטייל" פנתה אליהם וכבר עכשיו מספקת להם מימון ותמיכה לסרטונים. כן, אפשר לקחת את האהבה ולהפוך אותה לפרנסה.
ערוץ הטיולים מספק רעיונות למסלולים וטיולים בארץ. חלקם אקסטרימיים וחלקם מותאמים לכל עצלן ממוצע, שרק רוצה לשכשך רגליו במעיין ארצישראלי מצוי. שלושת האחים יצרו קונספט עכשווי של סרטונים קצרים וקלילים, עם הרבה הומור עצמי, שבהחלט עושה את העבודה וצילומי טבע מרהיבים באיכות הגבוהה ביותר – מצילומי רחפן ועד צילום מתחת למים. והקהל מגיב בגדול.                                                                                                         
הם נולדו בקיבוץ מבוא חמה, עשו עם המשפחה רילוקשיין לשוויץ למספר שנים (שם למדו את רזי גלישת השלג, אם תהיתם מאיפה הכישורים האקסטרימיים) וחזרו לארץ לבני יהודה, שם הם גרים היום יחד, בבית ההורים.                                                                                                                            

לא מחפשים להיות מפורסמים

צולל לעומק
החיבור לצילום היה ברקע אצל שלושתם. עידן ונטע למדו תקשורת וקולנוע בתיכון "נופי גולן". אוהד התחבר לצילום בזמן השירות הצבאי, כשבזמנו הפנוי, הוא מצלם נופים ומוכר אותם מודפסים על קנבס. הם עסקו בתחומים מגוונים - אוהד עבד בפינוי מוקשים, נטע בסימולטור של סקי ועידן שירת במגלן.
עידן: "בחודש יולי, השתחררתי מהצבא והחלטנו להגשים חלום - לקנות ציוד צילום ולצאת לצלם סרטונים קצרים, שיציעו לאנשים, בצורה פשוטה והומוריסטית, איפה מגניב לטייל ומה צריך להביא לטיול. בעולם עושים את זה לא מעט יוצרים ומשתמשים בפלטפורמה של 'יוטיוב'. פה בארץ, 'יוטיוב' נחשבת לפלטפורמה חלשה ומשמשת בעיקר למוזיקה, אז החלטנו להקים עמוד פייסבוק".                                                    
"שם הצלחנו לגדול", מוסיף אוהד. "קיווינו שנצליח לסחוף קהל, כדי שנוכל להחזיק את הסרטונים, להמשיך ליצור את מה שאנחנו אוהבים ושזה יממן את עצמו ויגיע גם לחוץ לארץ. אנחנו לא מחפשים להיות מפורסמים, אלא לקבל חשיפה לסרטונים שלנו".
למרות ההצלחה, כנראה לא תראו אותם בקרוב בהשקות של מותגים. מקסימום עושים קפה על גזייה באיזה נחל, או נתלים על איזה חבל בדרך למטה מצוק ובכל זאת, הם רוצים שתראו את הסרטונים, תשתפו ותעבירו הלאה. שגם אחרים ייהנו מכל הטוב הזה. בינתיים, האחים נטשו בשמחה את כל עיסוקיהם האחרים והתפנו במשרה מלאה לטיולים בארץ. קשוח!
"הסרטונים הראשונים שלנו היו כאן בגולן," מספר עידן, "באתרים שאנחנו מכירים ואוהבים. אחר כך, יצאנו מאזור הנוחות והתחלנו לטייל באתרים נוספים בארץ ולהראות את החוויה שלנו. חושבים שאנחנו מדריכי-על, שולחים לנו שאלות על מסלולים ומבקשים המלצות, אבל אנחנו לא באמת מכירים את הארץ, אלא לומדים על כל מסלול לפני שאנחנו יוצאים אליו. לאחרונה, קבלתי פנייה מאישה בהריון, שביקשה המלצה לטיול ג'יפים לנשים בהיריון במרכז הארץ. את זה עוד לא ניסינו...".

אל תהיו...

 
 
לאחים פרל יש מסר מרכזי שהם דואגים להעביר בכל סרטון. בשפה שלהם זה נקרא "אל תהיו חארות", התרגום: תיקחו את הזבל אתכם ותשאירו סביבה נקייה.
"זה מסר שמאוד חשוב לנו", מציין אוהד. "בכל סרטון, אנחנו חוזרים עליו וגם נותנים דוגמה ומטיילים עם שקיות זבל, אוספים לכלוך שנשאר בטבע. גם כשצללנו בשוניות באילת, ניקינו את הזבל ששקע במים ומסכן את בעלי החיים הימיים. אולי זה יגרום לאנשים להפסיק להיות חארות ויעזור לשנות את המודעוּת כדי שתישאר סביבה נקייה".