כל סיום הוא התחלה חדשה

דר' ירון דגן

החופש הגדול בפתח ואתו ההתרגשות לקראת החוויות שיביא איתו.
ראשית, אני מברך את עובדי ההוראה ומערכת החינוך, על עבודה מאומצת לאורך השנה כולה. החינוך הוא העשייה המרכזית והעיקרית. עשייה שמשפיעה על עיצוב פני החברה הישראלית בכלל ובקידום עתיד הגולן בפרט. אני מלא הערכה כלפיכם על תחושת השליחות שלכם שבאה לביטוי ב"חשיבה מחוץ לקופסא" ומבטיחה לכל תלמיד במערכת החינוך בגולן להכיר בחזקותיו ולהצליח בדרכו.
תודה לצוות אגף החינוך, לוועדת חינוך ולצוותי התפעול בבתי הספר ובמועצה.

למסיימי כיתות י"ב, מאחל לכם הצלחה גדולה בדרככם החדשה לקראת גיוס ושירות משמעותי. אני נרגש יחד אתכם ומשוכנע ששאבתם אבני דרך של ערכים ומופת שיובילו אתכם גבוה. תמיד תזכרו שהגולן הוא הבית.

בינוי בתי ספר: הגידול המבורך של מספר התלמידים בגולן מצריך היערכות לבנייה והרחבה של מוסדות החינוך. לפני מספר שבועות עדכנו אתכם בפגישה שהתקיימה עם משרד החינוך ובו אושרה תוכנית בינוי למספר בתי ספר בגולן לשנה"ל תשפ"א. לצורך קידום התוכנית, התקיימה בשבוע שעבר פגישה עם מנהל הבינוי של משרד החינוך.
במקביל, נמשך תהליך בינוי שלב ב' של בית ספר שורשים בנטור ויהיה מוכן לשנה"ל הקרובה.
תנועת הנוער: לאור הקמת "התנועה החדשה" (שם זמני) בשבוע האחרון התקיים שיח פתוח, פורה ומחכים עם תושבים שמעוניינים לקחת חלק בעיצוב עתידה של תנועת הנוער בגולן. את הדיון הוביל גל גפני והשתתפה בו שקד גולדמן מנהלת מחוז צפון של התנועה וכן בעלי תפקידים חינוכיים מהמועצה, מוועדת החינוך ומהקהילות.

תואר שני בשיתוף מכללת אוהלו: בשיתוף עם מכללת אוהלו, יצרנו הזדמנות לעובדי הוראה מסלול לימודים מיוחד לתואר שני בניהול מערכות חינוך ממוקד לניהול גנים ומערכת הגיל הרך.
מתוך אמונה ורצון לאפשר קידום והעצמה של עובדים מתוך המערכת הקיימת, נוצר שיתוף פעולה מבורך בין המועצה למכללת אוהלו בתוכנית ייחודית זו.