צילומים מהגולן

צילומי יסעור

תערוכת הצילום של ישראל מאיר יסעור מוצגת במרכז הקהילתי אשכול אביטל במרום גולן.

במרכז הקהילתי אשכול "אביטל" נערכה באווירה חמימה ומחבקת פתיחה חגיגית לתערוכת צילום, מלאה בתמונות ייחודיות אשר מציגות בצבעים חיים וביופי אדיר את נופי הגולן.
התמונות המוצגות בתערוכה שייכות לישראל מאיר יסעור, בן 12.5 מאלוני הבשן אשר מביא בכישרון אדיר דרך עדשת מצלמתו, רגעים נדירים מהטבע הפראי של הגולן המתרחשים כל יום סביבנו.
ישראל מאיר, נולד וגדל על נופי הגולן במשפחה רחבה ומלאה באהבה, מצא את כישוריו בעולם הצילום וצמח דרך אנשים אשר מאמינים ביכולתו.
בנימה אישית, נהנינו מאווירה חמימה ומחבקת וזכינו לארח משפחה מקסימה אשר מרגש לראות כמה היא תומכת ומחבקת. התרגשנו מההזדמנות לארח על קירותינו את התערוכה המיוחדת הזו, לקחת חלק ולתת מנוף לתוצרי אומנות גולנית מקורית.
ונוסיף גם כי ההכרות עם ישראל מאיר, משפחתו, עם עופר שליווה אותו לאורך כל התהליך ועם עוד אנשים מופלאים שתומכים בו, היה עבורנו מקור לגאווה והשראה.

מתוך הטקסט לתערוכה

 

ישראל מאיר יסעור: "תמיד אהבתי לצלם אם זה בסמארטפון בסביבה הקרובה לביתי ואם זה לקחת את המצלמה המשפחתית ולהיות זה שמצלם באירועים ובטיולים המשפחתיים. רינה נגילה, חברה טובה של ההורים, הציעה שאלמד עם עפר בלנק מורה לצילום מאליעד, קישרה ביננו והתחלתי ללמוד ולהתוודע לתחום הצילום. אני ועפר מצלמים ביחד כבר שנה, כל שבוע מצלמים את נופי הגולן, כל שבוע מקום אחר. חווית הצילום איתו הייתה כיפית, מלמדת ומאוד מקצועית. משבוע לשבוע התמונות השתפרו וכך גם ההרגשה. לאחר כמעט שנה של צילומים פנה עפר לאבא שלי והציע שנעשה תערוכה קטנה עם התמונות המיוחדות שלי, אבא שלי נענה בחיוב ואני ועפר התחלנו לבנות תערוכה ביחד. התמונות שבחרתי הן מייצגות את מה שאני אוהב בצילום בין התמונות תוכלו לראות תמונות נוף גולניות ואלמנטים גולנים. הגולן נתן לי הרבה השראה לצילום, הוא המקום היפה ביותר לצילום.

עפר בלנק: כשנה של מפגשים שבועיים עם ישראל מאיר לימדו אותו להתבונן בדרך יצירתית על הסובב אותו: סביבתו הקרובה, תבנית נוף מולדתו, המקום בו הוא נמצא, חי, לומד וחווה. דרך המפגשים ישראל מאיר נכנס לעולם לא מוכר של שפה אחרת, של דרך התבוננות, של לימוד טכני ושל חוויה אשר הצילום הציב מולו. לא עוד צילום אשר אינו מודע, שיכול אגב לצאת לפעמים מופלא, אלא של דיאלוג יצירתי עם עצמו, סביבתו ומשפחתו מתוך יצירת מודעות למה שנעשה, שנכנס לפריים, או לא נכנס לפריים. כל קו, כתם, צורה, מרקם וצבע מקבלים משמעות מכוונת ומודעת, שימוש באלה בצורה מושכלת גורמים לנו להשתמש במצלמה באופן יצירתי יותר.

מספר מילים מאיתנו ההורים

מספר מילים מאיתנו ההורים

 

לפני שנה, בננו ישראל מאיר ביקש ללמוד צילום. מאוד שמחנו לבקשתו וחשבנו לעצמנו כמה יפה ונחמד שבדור שהכל כל כך מהיר וזמין ועם כל כך הרבה אפשרויות בננו בחר בחירה כל כך מקורית ושמאפשרת לו לפתח את כישרונותיו הברוכים. כמובן שנענינו לבקשתו והתחלנו לחפש עבורו חוג או מורה. לאחר המלצה פנינו לעופר בלנק מורה וצלם שבהמשך נשמח אנחנו ההורים על כל דקה שהייתה לבן שלנו איתו. עופר נענה בחיוב וקווינו להמשך פורה ומעניין. הקשר בין המורה לתלמיד הלך ונבנה, הלך והתפתח ומתוך הצילומים שנאספו יכולנו רק לשמוח בתוצאות. אנחנו חייבים לומר שתערוכה הייתה הדבר האחרון שחשבנו שיקרה לאחר שנה. אבל עופר האמין בעניין והמליץ ואכן לאחר זמן מה פגשנו את איילה מנהלת אשכול "אביטל" במרום גולן. איילה פתחה את המפגש בחיוך ענק ובזו הלשון: ״אנחנו נהיה גאים לארח את התערוכה אצלנו!!! כל כך התפעלתי מהגישה... את איילה לרגל חופשת לידה החליפה מור מנדל ועם אותה רוח וביחד עם עפרי קבלו המשיכו לטפח אצלנו את ההרגשה הכל כך מפרגנת ומעודדת.
בשבוע שעבר זכינו לפתיחת תערוכה עם צילומים מרהיבים רגישים ומעניינים. מאוד התרגשנו והתגאינו. אנחנו רואים בזה ציון דרך בהתפתחותו האישית של ישראל מאיר בצילום ובכלל. אנחנו רוצים להודות לעופר בלנק שזכינו להכירו ולהתפעל מהתהליך שבננו עבר איתו בשנה האחרונה.
אנחנו גם רוצים להודות לצוות המרכז הקהילתי אשכול "אביטל" במרום גולן ששמחו כל כך לארח את התערוכה ולפרגן ולחמם את הלב. איילה מור ועפרי וכל הצוות המקסים. תודה מכל הלב והלוואי שילמדו כולם מכן כיצד לעודד עשייה ואמנות בקרב בני הנוער שלנו ברמת הגולן.