יום העצמאות ה70 לישראל בגולן

ילדים במתחם צהל
אחרי שנים באמפי גולן, עברו בחג האחרון החגיגות למתחם צנובר המחודש. תושבי הגולן נהנו מהשעה 15:00 ועד שעות הערב המאוחרות משלל פעילויות ואטרקציות.
כ-3500 איש מרחבי הגולן השתתפו בחגיגות יום העצמאות האחרון במתחם צנובר. החגיגות החלו בצהריים  עם שלל פעילויות לכל המשפחה. את הבאים קיבלו  "דוד בן גוריון" ו"גולדה מאיר" שהציעו טרמפ על תלת אופן  ותמונה איתם לבאי האירוע  בפנים חיכו עשרה מתחמי תוכן והנאה ביניהם תערוכת כלים של צה"ל שמשכה פנימה לא רק את תושבי הגולן אלא תיירים שהיו באזור. הוצגו כלים שונים טנקים ועוד. בתערוכת החקלאות הוצגו טרקטורים ישנים לצד המילה האחרונה בחקלאות. בוצרת ענק תוצרת החברה המוכרת ניו הולנד וכלים נוספים שהרשימו את הילדים והמבוגרים כאחד.
ילדי הגולן נהנו משלל  אטרקציות של יצירה והפעלות שונות מגוונות שנמשכו לאורך כל אחר הצהריים עם ג'ימבורי, מתנפחים, דוכני אוכל ודוכני יצירה ולגו. כולם בסימן חיבור ישראלי.
נוסף לכך על הבמה המקומית  עלו שתי הצגות ילדים קסומות  ושלושה הרכבים מקומיים תוצר של עבודה ממושכת לאורך השנה.
להקת ילדי כנף שהוקמה במסגרת פרויקט מוק"ה, פתחה את סדרת המופעים באירוע חגיגות יום העצמאות וריגשה את הקהלמיד אחריהם הופיע אליאל אבקסיס ולהקתו. אליאל, תושב כנף, מוזיקאי, עובד כמורה ומנהל מוזיקלי במחלקה
 
כניסה לאירוע
פרויקט מרגש שבלט היה הלהקה המעורבת ג'וז אנד דרוז. הרכב בו מנגנים יחד נגנים וזמרים מיישובי צפון הגולן ומהכפר הדרוזי בוקעתא. הרכב שהוקם על ידי מחלקת מוזיקה ומאחד חלקים שונים בחברה הישראלית בפרויקט מרגש ומיוחד.  הלהקה הוקמה רק לפני כחודשיים, שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין מחלקת מוזיקה במרכז הקהילתי  ומחלקת חינוך במועצה השכנה בוקעתא. חברי הלהקה, דרוזים ויהודים נפגשים אחת לשבוע בניצוחו של אופיר גל, מוזיקאי, מורה למוזיקה ומנהל מוזיקלי במחלקה. הלהקה ביצעה  קאברים לשירים בעיקר באנגלית ביניהם את "keep on rocking in the free world" בקרוב הלהקה תופיע גם באירוע קהילתי, בכפר בוקעתא 
ההרכב האחרון שהופיע להקת "אמא דג"הוקמה במיוחד לכבוד החגיגות על ידי מאיה בן זקןבת הגולן, תושבת בני יהודה. מאיה זמרת נדירה, בתחילת דרכה, הרטיטה לבבות בקהל.
 את הבמה המרכזית פתחה להקת הטורבינות, פתחה את המופע המרכזי וחיממה את להקת טיפקס. הלהקה מונה ארבעה נגנים צעירים, בני הגולן, מוכשרים בטירוף וארבע זמרות - ארבע אמהות, נדירות ומקצועיות.
 
 גל שוורץ מנהל מחלקת מוזיקה: " מוזיקה מחברת בין אנשים. עשרות מתושבי הגולן, ילדים, צעירים ומבוגרים, חילונים ודתיים, נשים וגברים, יהודים וגם דרוזים, הופיעו השנה בשירה ואו נגינה על במות קהילתיות שונות ושיאם באירוע חגיגות יום העצמאות. 
אירועי יום העצמאות השנה, כמו גם טקסי ימי הזיכרון, היוו נקודת שיא בפעילות המחלקה למוזיקה. וחשפו את כלל קהילת הגולן למה שהתבשל אצלנו במשך חודשים  ארוכים."
לאחר הטורבינות ראש המועצה אלי מלכה בירך את קהילת הגולן לכבוד יום העצמאות, והדגיש את חשיבות החוסן הקהילתי של קהילת הגולן מול כל אתגר. יעל אלין  גבעת יואב ריגשה את הקהל בשירת סולו של "אין לי ארץ אחרת." ולאחר מכן הקריאו  בועז רסקין מרמות ויהלי קציר מרמת מגשימים את פסקת ההכרזה על הקמת המדינה מתוך מגילת העצמאות.
טיפקס
ואז זה קרה, האורות כבו ולבמה עלו חמושים בחליפות לבנות כשחמסה ענקית מופיעה על  המסכים, חברי להקת טיפקס . הם פתחו את ההופעה בהקדשה של שירם "אל תשכחי לזכור אותי" לאברה מנגיסטו והצמרמורת עברה בקהל היטב. לאחר מכן הרימו את כולם על הרגליים עם כל הלהיטים המוכרים מכל האלבומים "דיסקו מניאק", "בתוך נייר עיתון", "תן לו חתימה" , "מה איתי" "מי הפרובנציאל" ועוד. סולן הלהקה קובי אוז , דיבר על הקשרים המיוחדים שיש בלהקה שהוקמה בסוף שנות השמונים כחלק מפרויקט חינוכי משותף שמחברת קיבוצניקים ומושבניקים עם יוצאי שדרות וכוללת חילונים , חוזרים בתשובה , גברים, אישה , אשכנזיים ומזרחים. ההופעה, שארכה שעה וחצי במהלכן הקהל לא הפסיק לרקוד ולשיר מקטנטנים ועד סבים , חיברה את הקהל שממש כמו הלהקה כלל חילוניים ודתיים, אשכנזים ומזרחים, קיבוצניקים ומושבניקים שבאו להנות ולזוז יחד עם הגרוב המיוחד שיש לטיפקס.
יהודית מזרחי מנהלת מחלקת תרבות של המרכז הקהילתי שניצחה על האירוע מספרת: " חוויה צבעונית ומרגשת היתה עבורי ועבור תושבי הגולן ביום העצמאותהשנה חגגנו באירוע ייחודי לציון 70 שנות עצמאות.לאירוע היו שותפים גולניים רבים והשותפות היתה מבחינתי חלק בלתי נפרד מהצלחת האירוע. חיוך רחב עלה על פני הבאים  כאשר פגשו בגולדה או בהרצל שקיבלו את פניהם רגע לפני שנכנסו למתחם צבעוני ומיוחד בו היו בין הייתר תערוכת כלי צה"ל מרשימה  יצירה מהטבע תנפחים קירות טיפוס ובמה מיוחדת של מגוון יוצרים מקומיים.
את האירוע סיימנו עם להקת טיפקס שהרימה את כולם על הרגליים.
מאחלת לכולנו תושבי הגולן תחושת עצמאות ושמחה בכל ימות השנה
שרון פז אגאי מנהל מרכז קהילתי גולן מסכם :"  יום העצמאות הוא בהחלט נקודת שיא מרגשת לאורך השנה במיוחד בשנת ה 70 .  בחמישי האחרון שמחנו יחד עם אלפי תושבי הגולן שהגיעו למתחם צנובר המשודרג.
אני רוצה לומר תודה גדולה ליהודית מזרחי מנהלת מחלקת תרבות  ולכל השותפים בהקמת ותפעול יום העצמאות בגולן. ההפקה והעשייה של יום כזה תמיד מתחילה חודשים ארוכים לפני ובלי האנשים היקרים מאחורי הקלעים לא היינו מצליחים להרים אירוע בסדר גודל כזה. אני שמח על הצלחת האירוע ועל ההנאה הגדולה שהצלחנו לספק לתושבי הגולן. "