הדרים - פרדס

זן חדש של מנדרינות עדן מכוון לשוק האירופי

אמברוסיה
בקרוב יוצא זן חדש של מנדרינה לשוק – מנדרינת עדן. זה לקח שנים לפתח זן זה, אבל רפי צורי מאמין שיש לו את המאפיינים המושלמים הדרושים כדי לספק את הדרישות של הצרכן האירופי.
 
רק משטח אחד מזן הפרי החדש הזה נשלח מישראל לאירופה. זה משטח יחיד הוא היחיד שיוצא בעונה זו. הזן החדש הוא מנדרינת סידלס שיופץ בצרפת ובהולנד. הקליפה קלה מאוד לקילוף והפרי אמור להיות מתוק מאוד.
 
הזן עדן נארז בקרטונים של 7 ק"ג. "החלטנו על כך כדי לתת לפרי תצוגה טובה יותר וגם לתת לה ערך גבוה יותר", אומר רפי צורי. מנהל פרי הדר של גליל אקספורט. "גליל אקספורט גאה לספק זן חדש של מנדרינות לשוק". זן המנדרינות החדש פותח על ידי, מרכז וולקני. "הפרי נארז בבית אריזה של יופה, בית אריזה קטן המתמחה באריזת מנדרינות איכותיות", אומר רפי.
 
רפי אומר שהחברה רוצה לאמוד את תגובת הצרכנים הצרפתים וההולנדים. "אם הצרכנים באירופה מוכנים לשלם על הזן החדש מחיר גבוה, אני מאמין שיותר מגדלים ישתלו את הזן הזה", הוא מסביר. "אז, בעוד כמה שנים אנחנו נוכל לייצא את עדן בקנה מידה גדול בהרבה".
 
נכון לעכשיו, יש רק מגדל אחד גדול של המנדרינה הזאת בישראל ". מוקדם מדי לומר כמה מגדלים יעברו לזן הזה. כולם מחכים לראות אם זה יצליח או לא ", מסכם מנהל פרי הדר.
 
למידע נוסף: רפי צורי
גליל אקספורט www.galilee-export.com
דוא"ל: rafi.z@galil-export.com
 
תרגם-ברוך זמר