בעוז קדימה

בני עקיבא גולן

הנוער העובד
"ולפעמים החגיגה נגמרת" כותבת נעמי שמר אבל לא במקרה של בני עקיבא גולן. חודש ארגון הוא אמנם אירוע שיא אבל הוא רק תחילתו של שנת הפעילות החינוכית.
אחרי שבת ארגון שחתם חודש מלא בפעילות חינוכית בסניפי הגולן נפגשנו לראיון עם שלהבת הקומונרית של סניף אלוני הבשן.

מהו חודש הארגון בשבילך?

"חודש ארגון זהו חודש החג של בני עקיבא. החודש בו מארגנים מחדש את הסניף לקראת השנה החדשה.
בעיני חודש זה מיוחד בתזמון שלו. הוא ממוקם בתחילת שנה. בזמן שרוב הצוותים הפועלים בסניפים עוד לא עברו הכשרה כלשהי. הקומונרית, מנהלת הסניף, בד"כ עוד חדשה ולומדת את תפקידה.
מצב זה, בו כולם חדשים, עדיין מתארגנים ובכל זאת מובילים את החודש בגאון משקף בעיני את המהות של בני עקיבא.
בני עקיבא היא תנועה שקיימת כבר 90 שנה, היא מובילה בתחומים שונים, היא מתעצמת וגדלה בכל שנה ושנה. היא תנועה שמאמינה בדרך. חודש ארגון הוא כלי המשמש מקפצה לכל השנה. הוא מאפשר לבעלי התפקידים בסניפים ללמוד את תפקידם בצורה אינטנסיבית. הוא מאפשר לכולנו לטעות ולתקן במהלך השנה. "
אז למה בכל זאת לא כאירוע שיא שמסיים את השנה?

"לכאורה, ניתן היה לשים אותו בסוף השנה ובוודאי שהחודש היה יוצא יותר מוצלח. אך בכך שחודש ארגון דווקא בתחילת שנה יש אמירה גדולה. אנחנו לא מפחדים מטעויות, אנחנו לא מפחדים מאתגרים. כולנו כאן כדי ללמוד, כדי להמשיך דרך ארוכה של חינוך בסניפנו. דרך שלא אנחנו התחלנו ולא אנחנו נסיים. "

ספרי קצת על הפעילות שנעשתה בסניף במהלך החודש?

"השנה במקום צביעת הקירות בסניף וארגונו בחרנו לצאת ולפעול למען עם ישראל. פתחנו בפרויקטים שבטיים שמטרתם ליצור מודעות לצרכים העולים בעמנו ואנו יכולים לפעול על מנת לשפרם. השבטים ימשיכו לעסוק בפרויקטים אלה במהלך השנה כדי ליצור חיבור לכל חלקי העם ועשיה משמעותית.
בין הפרויקטים שבט מעלות(כיתה ו') בחרו לעסוק בנתינה. במהלך החודש הם למדו על מהות הנתינה, יצאו לקצרין כדי לחוות זאת ובעז"ה בהמשך השנה יעסקו בנושא ויזכו לתרום בדרכים שונות.
חברי שבט נבטים(כיתה ד') למדו על העוני שיש כיום במדינת ישראל ויצאו לאסוף מוצרי מזון למען משפחות נזקקות."

לסיכום מה את מאחלת לשנת הפעילות בסניף?

"כולי תקווה שנמשיך את פעילות תנועת בני עקיבא בגולן, שנעלה אותה עוד רמה ונזכה להוסיף נדבך לחינוך ילדי ונוער הגולן.
שנה טובה ומלאה בחינוך ועשיה."